מדגה

צמח תערובות חקלאות מים

צמח תערובות הינו המפעל המוביל ביצור מזונות לחקלאות מים בישראל.
המפעל ממוקם בלב אזור הגידול העיקרי של דגי מים מתוקים בישראל, אך אנו מספקים מזונות לחקלאות המים בכל רחבי מדינת ישראל החל במקורות הירדן בצפון וכלה בחוות גידול בים התיכון בדרום.
אנו מייצרים מזונות למגוון רחב של מיני דגים, החל במזון לדג האמנון אשר הינו הדג העיקרי באזורנו ובנוסף, מזונות לקרפיון, היבריד באס, רד-דראם, פורל, לברק, שפמנון אפריקאי ודניס.


טכנולוגיה
מזונות המדגה הינם בטכנולוגיית האקסטרוזיה. טכנולוגית זו מאפשרת יצור של מזונות צפים, מזונות שוקעים ומזונות עתירי אנרגיה הזמינים לדג לזמן רב מבלי להתפרק בגוף המים. 
אנו מספקים ללקוחותינו מזונות בצובר או בשקים לפי דרישה.


מחקר ופיתוח
צמח תערובות עוסק במחקר ופיתוח של מזונות לחקלאות מים. אנו מבצעים מחקרים במספר תחנות מחקר בישראל, בתחום הזנת האמנון, הקרפיון, הבאס וכן בהזנת הדניס.
הניסויים מתבצעים בתחנות המחקר בגינוסר, דור, המכון לחקר חקלאות ימית באילת, ובחוות ניסויים בנמל אשדוד. מאחר ואנו נמצאים בקשר הדוק עם מגדלי הדגים, יש לנו אפשרות לבחון וליישם את תוצאות המחקרים באופן מידי תוך קבלת היזון חוזר מן השדה, בזמן אמיתי.
הידע שצברנו בנושא תזונת דג האמנון הוא מן המובילים בעולם ואנו נותנים יעוץ בתחום זה בארצות רבות בעולם. מזונותינו מיוצאים למספר ארצות באירופה ובאפריקה.


אבטחת איכות
לצמח תערובות הסמכה של 9001 ISO ותקן בטיחות מזון HACCP.
אנו מקיימים מערך אבטחת איכות קפדני ביותר הנשען על מעבדה משוכללת ומערך דגימות של חומרי גלם ומוצרים מוגמרים. כל חומר גלם המתקבל במפעלנו עובר בדיקות כימיות ובדיקות לניקיון ממיקוטוקסינים. רק לאחר בדיקה במעבדה מקבלים חומרי הגלם אישור שימוש. המוצרים המוגמרים עוברים בדיקות בטכנולוגיית NIR, בכימיה רטובה ובדיקות פיזיקליות לחוזק הכופתיות, אחוז אבק, עמידות במים וציפה.
מזונות שאינם עומדים בתקן מבחינת הרכב כימי או תכונות פיזיקליות אינם מאושרים לשווק.
כל חומרי הגלם והמוצרים שלנו נמצאים בפיקוח שוטף של הרשות הממשלתית לפיקוח על מזון לבעלי חיים.


תמיכה טכנית מקצועית וכלכלית

אנו מקיימים מערך של יעוץ מקצועי ותמיכה טכנית למגדלי הדגים. התמיכה שלנו מתבטאת ביעוץ בנושאי הזנה, תכניות גידול, ציוד ומכשור.
אנו מביאים לידיעת המגדלים את החידושים האחרונים בתחומי ההזנה והממשק דרך ביקורים שוטפים בחוות הגידול ובקיום כנסים מקצועיים לעיתים מזומנות.
הקשר השוטף שלנו עם האקדמיה ומכוני המחקר מאפשר לנו להפגיש את המחקר עם השדה באופן שוטף ולשמור את המגדלים בחזית הידע בתחום חקלאות המים. הייעוץ המקצועי שלנו בתחומי ההזנה הממשק והטכנולוגיה של יצור מזונות מבוקש במספר מדינות.

 

 

 

צרו איתנו קשר:

אשר בראון – תזונאי מדגה 050-2101112  
asher@zmf.co.il 

אורלי יצחק – מדריכת מדגה 050-2021173  
orly@zmf.co.il